Працюємо щоденноу будні та вихідні
Безкоштовний виїзддо дому чи в офіс
Майстриз великим досвідом
Гарантійнийталон після ремонту

Підключення та встановлення електроплит

Підключення електричних приладів, потужність яких більше 3 кВт, до яких належать електроплити деяких видів, на відміну від пральних машин потребує певного досвіду. Спочатку потрібно підключити електроплиту до особистих радіальних ланцюгів, які безпосередньо мають прямий контакт із щитком розподілу живлення.

Електроплити, що мають невелику потужність (не перевищує 3000 Вт) підключаються до електричного ланцюга, який побудований за кільцевою схемою за допомогою спеціального запобіжника та 13-ї амперної вилки та розетки. При перевищенні потужності електричної плити більше 3 кВт приєднання плити необхідно здійснювати по окремій електричній мережі. Найбільше для цього підходять стабілізатори напруги Штиль, завдяки яким можливе продовження терміну експлуатації техніки через уникнення великих перепадів напруги.

Радіальний ланцюг являє собою відокремлений провід від розподільного щитка до електричної плити, а спеціальний блок підключення встановлений між ними. Виконано цей блок підключення у формі спеціального вимикача – переривника, що має два полюси. У випадках, підключення плит потужністю понад 13 кВт по радіальному ланцюгу до щитка з розеткою, виникає необхідність у використанні дроту, переріз струмопровідної жили, у якого не менше 4 мм2. Для електроплит потужність яких понад 18 000 Вт використовують дроти, що мають переріз струмопровідних жил не менше 6 мм2 і автоматичний вимикач зі струмом максимум 40А.

Блок підключення електричних плит повинен розташовуватися на відстані від електричного приладу не менше ніж за два метри та перебувати у вільному доступі. Якщо Ви встановлюєте двосекційну плиту, можна обійтися одним блоком живлення, де окремо з'єднані конфорочний і духовий блок. Радіальний провід у цьому випадку теж має перетин, що і сполучний провід. Прокладання проводки при підключенні електроплит здійснюється за загальними правилами. Якщо в планах зробити проводку прихованою, необхідно попередньо виконати штроби в штукатурці і прокласти гофровані труби, при цьому дотриматися відстані, які прописані в існуючих правилах. У випадках з відкритою прокладкою електропроводки для електричних плит також існує необхідність у дотриманні правил техніки безпеки та правил пристроїв електроустановок.

Найбезпечніше в будь-якому випадку, буде використання з'єднувальних пристроїв, які не містять додаткових засобів комутації, таких як розетки. Передбачається правилами техніки безпеки у радіальних мережах підключення двосекційних електричних плит із використанням плавких запобіжників, а не автоматичних вимикачів. Важливо перед встановленням електроплити скористатися професійною консультацією електрика. Це убезпечить Вас надалі від ремонту електроплити.